ההיסטוריה

Expand

אזור ממילא, אשר נבנה במאה ה-19 מחוץ לחומות העיר העתיקה ובסמוך לשער יפו, מהווה גשר טבעי וחיוני המחבר את ירושלים העתיקה והחדשה.

ממילא הוזכרה בעבר כמאגר מים שנבנה על ידי המלך הורדוס בתקופת בית שני (המאה הראשונה לפני הספירה), וכבית קברות ממלוכי מתקופת הצלבנים. המקום הופיע לראשונה בהיסטוריה המודרנית במאה ה-19, כאשר הפך לאחד מאזורי המסחר הראשונים מחוץ לחומות העיר העתיקה, בתקופת האימפריה העות'מאנית.

כאשר ביקר תיאודור הרצל, אבי הציונות, בירושלים בשנת 1898, הוא התגורר בבית שטרן - אחד המבנים הראשונים של ממילא ששוחזר ומהווה עתה חלק מאלרוב שדרות ממילא.

מאז הקמתה של מדינת ישראל בשנת 1948 ועד מלחמת ששת הימים בשנת 1967, הייתה ממילא בחזית המתיחות והאיבה בין ירדן וישראל. רבים מבתיה של השכונה, כולל מנזר נוטרה דאם המרהיב, נהרסו או ניזוקו קשות וחומת בטון פיצלה את האזור כולו, כשהיא מפרידה בין הצדדים הנלחמים.

תוכניות לפיתוח ממילא אמנם נרקמו לאחר מלחמת ששת הימים, אולם הושגה בהן התקדמות מועטה בלבד עד להצטרפותה של חברת אלרוב לפרוייקט בשנת 1994.

ממילא הישנה היא עתה אלרוב ממילא החדשה, פרויקט מוצלח ומרהיב המורכב משלושה חלקים עיקריים:

מתחם מסחרי - אלרוב שדרות ממילא -הכולל שטחי מסחר, קניות ובילוי, משרדים וחניון.
מתחם מגורים - עיר דוד ודירות ממילא.
מתחם מלונות יוקרה - מלון מצודת דוד ומלון ממילא בירושלים.

מיקומו של הפרויקט המשקיף על חומות העיר העתיקה - מקום המפגש של ישן וחדש - מציג חוויה ייחודית בפני עצמה. אלרוב ממילא מיצג את הגשר בין עבר לעתיד ומהווה השראה לפתיחת דלת לשלום, שגשוג כלכלי והצלחה לכל המבקרים בו.

Call
Book a Stay
View map
Close